Doprava ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč - Zásilkovna ♥️

PÉČE O PRKÉNKA

 

Jak o prkénko pečovat? 

Jelikož je prkénko zhotovené z masivu a masiv je brán stále jako "živý materiál", musíme po celou dobu, co prkénko budeme mít dávat pozor na vlhkost, jelikož působením vlhkosti může na prkénku vzniknout několik vad. (může dojít ke zkroucení, prohnutí či prasknutí). 

Jak těmto jevům předejít? Dávejte pozor na kontakt s VODOU! Prkénko ovšem můžete otřít vlhčeným ubrouskem, či umýt pod tekoucí vodou, ale poté je nutní prkénko důkladně osušit a dát na suchý povrch. Dále je dobré občas prkénko OŠETŘIT oleji, či vosky (zachová si tak krásný vzhled a bude více odolné proti styku s vodou). Ošetření doporučujeme z důvodů, že při mytí se z prkénka smývá ochranný filtr a tak je prkénko náchylné (ošetření prkénka doporučujeme při častém používání co nejčastěji).

Čím své prkénko ošetřit? 

Ošetření doporučujeme co nejčastější, ovšem záleží na tom, jak často prkénko a na co používáte. Pokud nemáte doma speciální oleje na ošetření prkének (speciální oleje nejsou třeba), postačí vám například olivový olej, kokosový, lnění či vám dobře poslouží i včelí vosk, ovšem vybírejte olej/vosk, který nežlukne a nenese v sobě "nežádoucí vůni". 

Mohu prkénko umístit do myčky na nádobí? 

Ne! Prkénko do myčky za žádných okolností neumisťujte, mohou na něm vzniknout výrazné vady, které nejdou odstranit (prasknutí, zkroucení apod.)

Mohu na prkénko umisťovat potraviny a krájet? 

Prkénko doporučujeme pouze jako servírovací, ovšem krájet na něm můžete, ale počítejte s tím, že na prkénku budou vidět zářezy.  

Zpět do obchodu