Doprava ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč - Zásilkovna ♥️

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY / PRASKÁNÍ DŘEVA

Jak nám dlouho trvá výroba?

Doba trvání výroby je velice individuální z důvodu výrobní kapacity a naskladněného materiálu, připraveného k výrobě.

 

Jaké jsou možnosti platby? 

Upřednostňujeme platbu předem (převodem na účet), u již stálých zákazníků výjimečně umožňujeme dobírku.

 

Jaké jsou možnosti dopravy? 

Zásilky do 5 kg odesíláme přes Zásilkovnu. Výrobky těžší 5 kg zasíláme přes PPL.

 

Kolik zaplatíte za přepravu zboží?

Cenu u drobných výrobků (do 30 kg) naleznete v informacích u produktů. Ceny dopravy se však mohou lišit.  

 

Je možnost osobního vyzvednutí? 

Ano. Osobní vyzvednutí je možné pouze při platbě převodem. 

Výroba na zakázku 

Vyrábíte na zakázku?

Zakázkovou výrobu nabízíme pouze u výroby zrcadel, postelí, špalků na kolečkách, špalků, poliček na vanu, staveného řeziva. Pokud máte zájem o nábytek na míru, či nějaký specifický výrobek. Napište nám na adresu drevenevyrobkyprovas@email.cz , nezapomeňte, že součástí e-mailu musí být v příloze požadovaného zboží uvedena velikost, materiál a ostatní.

 

Objednali jste si špatnou velikost nebo výrobek ze špatného materiálu, dá se to napravit?

Ano, nejlépe do 2 dnů od zaplacení.

 

Nedorazila Vám objednávka, kdy ji můžete očekávat?

Pokud Vám objednávka od nás stále nepřišla, je pravděpodobně stále ve výrobě nebo před časnou expedicí. Nyní jsme ve fázi, kdy se stává, že nám přichází více objednávek, než jsme aktuálně schopní vyrobit. Maximální čas doručení může být až do 3 měsíců. O vyexpedování objednávky Vás budeme neprodleně informovat. V případě jakéhokoliv dotazu o stavu Vaší zásilky můžete využít naši e-mailovou adresu drevenevyrobkyprovas@email.cz

 

Kdy Vás mohu kontaktovat

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailové adresy drevenevyrobkyprovas@email.cz v případě konzultace týkající se zakázkové výroby nás můžete kontaktovat telefonicky ve dnech Po - Pá a hodinách 8:00 - 11:00 / 14:00 - 17:00 h

Výroba na zakázku (1)

 

Informace jek o výrobek pečovat a jak s ním zacházet nejdete ZDE

 

PRASKÁNÍ DŘEVA 

 

Všechny výrobky které u nás naleznete jsou 100% z čistého dřeva (masiv), který má sklony k praskání. Výrobky, které u nás zakoupíte neprošili sušárnou, byly sušené přirozeně (čekalo se několik týdnů / někdy až měsíců, než se se dřevem začalo pracovat). 

Dřevo, se kterým začínáme pracovat, chceme, aby bylo suché/proschlé, nechytalo plísně, dalo se ošetřit a mělo již finální tvar. 

Praskliny, které se na masivních výrobcích objevují nejsou žádný problém a neznamenají zanedbání výroby či vadu dřeva, jedná se pouze o přírodní jev, jak se dřevo chová, bohužel se tomuto nedá nijak zabránit a ani ovlivnit. Jedná se čistě o estetickou vlastnost, která nemá za následek poškození funkčnosti. Dřevo může začít praskat změnou prostředí ve kterém se nachází (obzvláště, pokud je výrobek umístěn u topení, kamen, na přímém slunečním svitu a podobně. Dřevo dále reaguje na jinou hladinu vlhkosti a teploty = v takovém prostřední začíná dřevo znovu pracovat, “přizpůsobovat se prostředí”.) Každý máme na praskliny jiný pohled, někdo praskliny při objednávání vyžaduje, někdo naopak dřevo chce bez prasklin, toto se ovšem nedá odhadnout, jak se které dřevo zachová. Nyní máme vyzkoušeno, které dřevo hodně praská (dub), které praskne na jednom či dvou místech (jasan), které nepraskne vůbec (javor, jeřáb) a které praská paprsčitě (dub, smrk, borovice). Ovšem každé dřevo se může zachovat jinak, je zde mnoho faktorů, kvůli kterým praskliny vznikají (místo ve kterém strom rostl,…)

Po obdržení výrobku tedy může dojít ke konečnému popraskání/dopracování dřeva které může trvat 1-3 měsíce od obdržení, poté by již měli být výrobky stálé. Prasklinky, které se na výrobcích objeví bývají různého tvaru a hloubky, proto prosím při koupi masivních výrobků (tácy, stoličky, mísy, svícny, apod.) počítejte s těmito změnami. Nikdy se nám ovšem nestalo, že by se nějaký výrobek rozpůlil, či rozlomil, ovšem pokud by se tak stalo, neváhejte nás kontaktovat, výrobek vám vyměníme za nový. 

Praskliny jakou takové, nejsou problém, problém je, pokud si někdo u nás zakoupí masivní výrobek, u kterého je psáno, z jakého dřeva je zhotoveno a s prasklinami nepočítá. Jedná se skutečně o přirozený jev, který se objevuje čistě jen u masivních kusů dřev a u jiných výrobků (jako jsou spárové desky, plastové desky, imitace dřeva apod.) nenajdete. 

Pokud se budete obávat, že prasklina je větší než by měla být, napište nám, do přílohy zašlete fotku a my vám v co nejbližší době odpovíme, popřípadě zašleme i nový výrobek.

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 11.53.59

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 12.13.11

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 12.12.15

Zpět do obchodu