O nás

SKANDINÁVSKÝ STYL BYDLENÍ

SKANDINÁVSKÉ BYDLENÍ - aneb. jak jej vnímám.

Nadchlo vás skandinávské bydlení a uvažujete o tom, že si v tomto stylu zařídíte svoje bydlení? Připravila jsem si pro vás kratší text, ve kterém si řekneme, co je skandinávský styl a čemu bychom se měli vyvarovat. Níže naleznete pár typů skandinávského designu, s jejichž pomocí můžete do svého domova vnést kousek skandinávského vkusu.

 

Jako hlavní je dostatek PŘIROZENÉHO SVĚTLA

Dostatek přirozeného světla zajišťují především velká okna, díky kterým se dostane přirozené světlo do prostoru (místnost působí větší a prostornější). Když je již potřeba použít umělé osvětlení, je třeba vybírat z jednoduchých typů svítidel, lamp, lustrů, či použít svícny a svíčky.

 

Tip: U nás v nabídce naleznete různé druhy svícnů, které do skandinávského bydlení můžete snadno zařadit a to:

  1. Lotosový svícen se sklem, který po zapálení svíčky ve skleničce zdůrazní krásu skládaných „lupínků”
  2. Sadu svícnů se sklem, které jsou krásné jak po jednom kuse tak v sestavě
  3. Naše EKO svíčky, které jsou 100% přírodní a do skandinávského bydlení ho hodí naprosto luxusně.
  4. Minimalistické figurky v podobě ptáčků/zajíčků a mnoho dalšího.

Minimalismus a funkčnost je také důležitý

Jednoduchý styl, ladění do jemných tónů,… Skandinávské bydlení se vyznačuje minimalismem, ve kterém nepořádek a nepotřebné věci, nemají zkrátka co dělat. Pokud tedy toužíte po tom, mít domov v ryze švédském nebo norském stylu, schovejte veškeré pestré předměty a přemýšlejte jak je nahradit něčím minimalističtějším.

Minimalistický domov nemusí působit chladně

Skandinávské bydlení je vyznačováno minimalismem, ale když se podíváte na zařízené interiéry Skandinávců, všimněte si, že vůbec nepůsobí chladně a to především kvůli strohým materiálům, které vyvažuje jednoduchý nábytek. 

  • Podlahy a nábytek jsou převážně dřevěné 
  • Trámy jsou často obnažené 
  • Součástí nesmí chybět vlněné koberečky, dále také kůže
  • Hrubé textilie doplňuje kov, sklo, kámen, mramor a další,…

 

Nejdůležitější je mít ODVAHU udělat to po svém

I když na internetu, v časopisech a mnoho dalšího najdete sousty rad, typů, různých kritik, jak má či nemá takovéto bydlení vypadat. NEZAPOMÍNEJTE, že VÁŠ domov musí být vám a vašim blízkým pohodlný.

Proto pokud máte rádi pestré barvy, či zdobené dekorace, doplňte je do svého interiéru…

Skandinávský design i přes svůj typický charakter svou jednoduchostí doplňuje ostatní styly.

 

Brzy si pro vás připravím další článek, do kterého se budu snažit zakomponovat i dekorace, pocházející od nás z truhlárny a ukázat vám například nějaké DIY tvoření.

DOPRAVA A POŠTOVNÉ

Zásilkovna Z point - Zásilkovna je síť prodejen, které najdete v celé České republice. 

Cena přepravného: 79 Kč

V nákupním košíku si vyberete danou pobočku, kam budete chtít balík poslat.

Úložní doba balíčku je 7 dnů.

 

DOBÍRKOU

+39 kč

Nevyzvednutí zásilky na dobírku, je dle občanského zákoníku jednoznačně porušení kupní smlouvy, ze strany zákazníka, v případě nevyzvednutí budou poplatky po zákazníkovi vyžadovány. (§ 2118)

 

PŘEVODEM NA BANKOVNÍ ÚČET

Doprava zdarma

 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ / ZAJIŠTĚNÍ VLASTNÍ PŘEPRAVY

Vyzvednutí na adrese: Lisov 62, 33301 Stod = pouze po DOMLUVĚ!

 


PPL

Nadrozměrné balíčky = špalky, rohože a těžší balíčky 5 kg + 

Doručení balíčku na adresu.

Cena: 185 Kč

Platba převodem/dobírkou

 

DPD

Cena je 285 Kč. 

Dopravce, který jediný přijímá zásilky nadrozměrných rozměrů = žebříky, věšáky a další.

Platba převodem/dobírkou

Doručení balíčku na adresu.

 

TopTrans

Cena je 900 Kč ale je velice individuální, záleží na velikosti zásilky, na její váze a místě doručení.

Platba převodem

 

*Informace pro velkoobchodní odběratele:

Doprava zdarma se nevztahuje na obchody.

Dopravu zdarma nabízíme pouze koncovým zákazníkům, jelikož se jedná o menší zásilky. U velkoobchodních odběratelů jsou to větší balíky o větší hmotnosti, kdy si dopravce účtuje dopravu navíc, či se používá jiná přepravní společnost.

Děkujeme za pochopení.

JAK NAŠE SVÍČKY VONÍ?

Vybrali jsme prvních pár esencí, které u nás naleznete a napsali jsme k nim jejich malou "charakteristiku", která Vám třeba pomůže při jejich výběru.

 

Přírodní = Svíčka, která je bez přidaných esencí a potěší každého, kdo má rád čistý, přírodní vosk bez jakýchkoliv přídavků. Užijte si s touto přírodní svíčkou chvilku klidu a pohody.

Růže = Něžná a jemná vůně která potěší zejména ženy, jelikož vystihuje jejich sebevědomí a ženskost. Příjemná přírodní vůně, která jemně provoní Vás interiér. Jelikož se jedná o čistě přírodní esence, očekávejte, že vůně nebude tak výrazná, jako u vůní syntetických, nýbrž se jedná o příjemně silné esence, které nevadí ani citlivým nosánkům.

Meduňka s citronelou = Osvěžující vůně, která má nádech citrusů a květin. Vůně uklidňující, teplá a složená z vůně meduňky a citronely. Esenciální oleje, které se perfektně doplňují a vytváří tak velice příjemnou vůni. Svíčka s touto esencí se perfektně hodí do všech prostorů,  jelikož neutralizuje pachy, působí pozitivně na naši psychiku, uklidňuje, uvolňuje napětí, nervozitu a svojí intenzitou provoní místnost na delší dobu. Jelikož se jedná o čistě přírodní esence, očekávejte, že vůně nebude tak výrazná, jako u vůní syntetických, nýbrž se jedná o příjemně silné esence, které nevadí ani citlivým nosánkům.

Levandule = Vůně která uklidňuje, čistí a dezinfikuje. Ideální svíčka pro ty, kteří mají rádi přírodní vůně, potřebují se zbavit napětí a chtějí svůj domov provonět příjemnou a přírodní vůní. Jelikož se jedná o čistě přírodní esence, očekávejte, že vůně nebude tak výrazná, jako u vůní syntetických, nýbrž se jedná o příjemně silné esence, které nevadí ani citlivým nosánkům.

Máta + eukalypt = Vůně která je složena ze dvou esencí, které povzbuzují mozkovou činnost při únavě, mají antiseptické účinky a dezinfikují. Jemná a přesto příjemná svěží vůně, kterou si zamilují především milovníci svěžích vůní. Jelikož se jedná o čistě přírodní esence, očekávejte, že vůně nebude tak výrazná, jako u vůní syntetických, nýbrž se jedná o příjemně silné esence, které nevadí ani citlivým nosánkům.

Pomeranč = Vůně která působí antidepresivně, osvěžuje a uvolňuje. Uklidňuje psychiku a podporuje klidný spánek. Svíčka s touto esencí bude skvělým doplňkem ve všech prostorech, které příjemně a jemně provoní. Jelikož se jedná o čistě přírodní esence, očekávejte, že vůně nebude tak výrazná, jako u vůní syntetických, nýbrž se jedná o příjemně silné esence, které nevadí ani citlivým nosánkům.

PÉČE O PRKÉNKA

 

Jak o prkénko pečovat? 

Jelikož je prkénko zhotovené z masivu a masiv je brán stále jako "živý materiál", musíme po celou dobu, co prkénko budeme mít dávat pozor na vlhkost, jelikož působením vlhkosti může na prkénku vzniknout několik vad. (může dojít ke zkroucení, prohnutí či prasknutí). 

Jak těmto jevům předejít? Dávejte pozor na kontakt s VODOU! Prkénko ovšem můžete otřít vlhčeným ubrouskem, či umýt pod tekoucí vodou, ale poté je nutní prkénko důkladně osušit a dát na suchý povrch. Dále je dobré občas prkénko OŠETŘIT oleji, či vosky (zachová si tak krásný vzhled a bude více odolné proti styku s vodou). Ošetření doporučujeme z důvodů, že při mytí se z prkénka smývá ochranný filtr a tak je prkénko náchylné (ošetření prkénka doporučujeme při častém používání co nejčastěji).

Čím své prkénko ošetřit? 

Ošetření doporučujeme co nejčastější, ovšem záleží na tom, jak často prkénko a na co používáte. Pokud nemáte doma speciální oleje na ošetření prkének (speciální oleje nejsou třeba), postačí vám například olivový olej, kokosový, lnění či vám dobře poslouží i včelí vosk, ovšem vybírejte olej/vosk, který nežlukne a nenese v sobě "nežádoucí vůni". 

Mohu prkénko umístit do myčky na nádobí? 

Ne! Prkénko do myčky za žádných okolností neumisťujte, mohou na něm vzniknout výrazné vady, které nejdou odstranit (prasknutí, zkroucení apod.)

Mohu na prkénko umisťovat potraviny a krájet? 

Prkénko doporučujeme pouze jako servírovací, ovšem krájet na něm můžete, ale počítejte s tím, že na prkénku budou vidět zářezy.  

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY / PRASKÁNÍ DŘEVA

Jak nám dlouho trvá výroba?

Doba trvání výroby je velice individuální z důvodu výrobní kapacity a naskladněného materiálu, připraveného k výrobě.

 

Jaké jsou možnosti platby? 

Upřednostňujeme platbu předem (převodem na účet), u již stálých zákazníků výjimečně umožňujeme dobírku.

 

Jaké jsou možnosti dopravy? 

Zásilky do 5 kg odesíláme přes Zásilkovnu. Výrobky těžší 5 kg zasíláme přes PPL.

 

Kolik zaplatíte za přepravu zboží?

Cenu u drobných výrobků (do 30 kg) naleznete v informacích u produktů. Ceny dopravy se však mohou lišit.  

 

Je možnost osobního vyzvednutí? 

Ano. Osobní vyzvednutí je možné pouze při platbě převodem. 

Výroba na zakázku 

Vyrábíte na zakázku?

Zakázkovou výrobu nabízíme pouze u výroby zrcadel, postelí, špalků na kolečkách, špalků, poliček na vanu, staveného řeziva. Pokud máte zájem o nábytek na míru, či nějaký specifický výrobek. Napište nám na adresu drevenevyrobkyprovas@email.cz , nezapomeňte, že součástí e-mailu musí být v příloze požadovaného zboží uvedena velikost, materiál a ostatní.

 

Objednali jste si špatnou velikost nebo výrobek ze špatného materiálu, dá se to napravit?

Ano, nejlépe do 2 dnů od zaplacení.

 

Nedorazila Vám objednávka, kdy ji můžete očekávat?

Pokud Vám objednávka od nás stále nepřišla, je pravděpodobně stále ve výrobě nebo před časnou expedicí. Nyní jsme ve fázi, kdy se stává, že nám přichází více objednávek, než jsme aktuálně schopní vyrobit. Maximální čas doručení může být až do 3 měsíců. O vyexpedování objednávky Vás budeme neprodleně informovat. V případě jakéhokoliv dotazu o stavu Vaší zásilky můžete využít naši e-mailovou adresu drevenevyrobkyprovas@email.cz

 

Kdy Vás mohu kontaktovat

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailové adresy drevenevyrobkyprovas@email.cz v případě konzultace týkající se zakázkové výroby nás můžete kontaktovat telefonicky ve dnech Po - Pá a hodinách 8:00 - 11:00 / 14:00 - 17:00 h

Výroba na zakázku (1)

 

Informace jek o výrobek pečovat a jak s ním zacházet nejdete ZDE

 

PRASKÁNÍ DŘEVA 

 

Všechny výrobky které u nás naleznete jsou 100% z čistého dřeva (masiv), který má sklony k praskání. Výrobky, které u nás zakoupíte neprošili sušárnou, byly sušené přirozeně (čekalo se několik týdnů / někdy až měsíců, než se se dřevem začalo pracovat). 

Dřevo, se kterým začínáme pracovat, chceme, aby bylo suché/proschlé, nechytalo plísně, dalo se ošetřit a mělo již finální tvar. 

Praskliny, které se na masivních výrobcích objevují nejsou žádný problém a neznamenají zanedbání výroby či vadu dřeva, jedná se pouze o přírodní jev, jak se dřevo chová, bohužel se tomuto nedá nijak zabránit a ani ovlivnit. Jedná se čistě o estetickou vlastnost, která nemá za následek poškození funkčnosti. Dřevo může začít praskat změnou prostředí ve kterém se nachází (obzvláště, pokud je výrobek umístěn u topení, kamen, na přímém slunečním svitu a podobně. Dřevo dále reaguje na jinou hladinu vlhkosti a teploty = v takovém prostřední začíná dřevo znovu pracovat, “přizpůsobovat se prostředí”.) Každý máme na praskliny jiný pohled, někdo praskliny při objednávání vyžaduje, někdo naopak dřevo chce bez prasklin, toto se ovšem nedá odhadnout, jak se které dřevo zachová. Nyní máme vyzkoušeno, které dřevo hodně praská (dub), které praskne na jednom či dvou místech (jasan), které nepraskne vůbec (javor, jeřáb) a které praská paprsčitě (dub, smrk, borovice). Ovšem každé dřevo se může zachovat jinak, je zde mnoho faktorů, kvůli kterým praskliny vznikají (místo ve kterém strom rostl,…)

Po obdržení výrobku tedy může dojít ke konečnému popraskání/dopracování dřeva které může trvat 1-3 měsíce od obdržení, poté by již měli být výrobky stálé. Prasklinky, které se na výrobcích objeví bývají různého tvaru a hloubky, proto prosím při koupi masivních výrobků (tácy, stoličky, mísy, svícny, apod.) počítejte s těmito změnami. Nikdy se nám ovšem nestalo, že by se nějaký výrobek rozpůlil, či rozlomil, ovšem pokud by se tak stalo, neváhejte nás kontaktovat, výrobek vám vyměníme za nový. 

Praskliny jakou takové, nejsou problém, problém je, pokud si někdo u nás zakoupí masivní výrobek, u kterého je psáno, z jakého dřeva je zhotoveno a s prasklinami nepočítá. Jedná se skutečně o přirozený jev, který se objevuje čistě jen u masivních kusů dřev a u jiných výrobků (jako jsou spárové desky, plastové desky, imitace dřeva apod.) nenajdete. 

Pokud se budete obávat, že prasklina je větší než by měla být, napište nám, do přílohy zašlete fotku a my vám v co nejbližší době odpovíme, popřípadě zašleme i nový výrobek.

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 11.53.59

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 12.13.11

Snímek obrazovky 2021-03-25 v 12.12.15

PÉČE O VÝROBEK A VAROVÁNÍ

 

Péče 

Výrobky z masivu chraňte před vlhkostí a přímým teplem, jako jsou radiátory, kamna oheň. Nevystavujte ho dlouhodobému působení vody a vodních par. Vyvarujte se používání ostrých předmětů na povrchu výrobků, na povrchu dále nepoužívejte chemické prostředky. Výrobky neumísťujte do myček na nádobí, neomývejte pod proudem tekoucí vody. Výrobky nedávejte do přímého styku s potravinami (nekrájejte na nich potraviny, nejezte z nich, nevařte s nimi), výrobky co prodáváme slouží pouze pro dekorační účely, ne pro přímí styk s potravinami. Výrobky nezatěžujte nadměrnou váhou (pokud k tomu výrobek není urče). Výrobky se nesnažte ohýbat, lámat, dále s nimi neházejte. Výrobky nejsou určené pro děti. 

 

Doporučené ošetření výrobků

Po pár měsících užívání doporučujeme výrobky ošetřit oleji určenými na dřeviny, pro zachování celkového skvělého vzhledu a na vlivy prostředí, ve kterém se výrobek nachází. 

 

Jelikož se jedná o oschlé, ne suché dřevo, doporučujeme ho vyzvednout do 2 dnů od doručení na pobočku (Zásilkovny), kam bylo doručeno pro vyzvednutí, jelikož dřevo může začít z důvodu uzavření přístupu vzduchu v balení plesnivět. Výrobek DOPORUČUJEME nechávat na vzdušném a suchém místě. V případě výskytu plísní, či skvrn byla zanedbána péče o výrobek (vlhké prostředí, uzavření v prostoru kde není dostatečná cirkulace vzduchu a podobně). 

(Pokud výrobek budete často nechávat ve styku s vodou nebo se bude nacházet ve vlhkém prostředí, kde nebude moci přirozeně prosychat, mohou začít na povrchu výrobku vznikat plísně (Plíseň zhoršuje vzhled. Fyzikální a mechanické vlastnosti nepostihuje.). Napadení dřeva prosti plísním předcházíme jeho ošetřením (laky, vosky, …). „Přirozenou ochranou“ proti plísním je umístit výrobek na suché vzdušné místo. Ovšem pokud se Vám špatnou péči již plísňové povlaky vytvořily, lze vzniklé zhoršení vzhledu odstranit okartáčováním nebo zbroušením.)

 Jelikož je každý z výrobků zhotoven ze dřeva, drobné nerovnosti, kazy, vady, praskliny, prohloubeniny, změny barev a tvarů jsou součástí designu. U velkých masivních celistvých kusů dřeva může časem vzniknout mnohočetný počet prasklin (drobné praskliny), které nebrání k dalšímu užívání výrobků, jsou pouze ukazatelem toho, že dřevo reaguje na změnu tepla a kvůli pnutí dřevo praská. Ke zpomalení příliš rychlého schnutí jsou masivní celistvé kusy dřeva ošetřeny lakem/olejem (masivní designové dřevo na kolečkách, masivní designový špalek, designová stolička s masivní horní i spodní částí, …). 

Masivní výrobky jsou zhotovené z „čerstvého dřeva“ (čerstvé dřevo = surové dřevo, pouze oschlé, bez procesu schnutí v sušárně). Čerstvé dřevo má určitý stupeň vlhkosti a to má za následek při přirozením schnutí, prasklinky, změny barev, tvarů (viz odstavec výše). Žádná z těchto změn není závadná a není to chyba výroby. Každý strom je specifický a má za následek i specifické vlastnosti, které se projeví přirozeným schnutím (každé dřevo má svou specifickou strukturu, která se při schnutí může od jiných materiálů lišit). Výrobek se bude po dobu  několik dalších let stále  vyvíjet podle prostředí, ve kterém se kus bude nacházet bude se měnit nejen jeho vzhled (v závislosti na prostředí, ve kterém je umístěn, a tím získá ještě více svým originálním vzhledem na hodnotě.) Ovšem, pokud se Vám bude zdát, že vada výrobku je více rozsáhlá, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailové adres (uvedeno v kontaktech) přiložte k Vaší zprávě fotografie a my Vám v co nejkratší době odpovíme, jak vadu z výrobku odstranit nebo se na odstranění domluvíme v rámci reklamace, pokud bude znatelné, že vada výrobku je způsobena používáním, nebude reklamaci možné uplatnit, jelikož jste byli seznámeni s vlastnostmi dřeva a jaké změny na sobě výrobek může v průběhu pár týdnů, měsíců, či let mít. 

Pokud masivní (celistvá) prasklina bude sahat do 2/3 výrobků (a více), bude silná a bude hrozit rozpůlení nebo masivnější prasknutí, výrobek je možnost zaslat na reklamaci v reklamační lhůtě 24 měsíců. A to pouze pokud výrobek nebude nést znaky vysokého opotřebení (skvrny, díry od ostrých předmětů, nadměrné zatěžování, viditelné rozpůlení silou či hozením o zem,  …), v takovém případě nebude možno na Vaši reklamaci brát zřetel (před reklamací je výrobek prohlédnut, zdali bylo masivní prasknutí vadou dřeva samotného nebo z důvodu špatného zacházení). Výrobek je možnost vyreklamovat pouze v případě, že bude ve stavu, ve kterém jste ho od nás obdrželi (neošetřeno další barvou/lakem/voskem/olejem, broušeno, pomalováno, lepeno lepidlem, zdobeno a podobně), a bylo s výrobkem zacházeno tak, jak bylo uvedeno. 

Výrobky, které si u nás na vyžádání zakoupíte s kůrou, doporučujeme zbavit po pár dnech/týdnech kůry, jelikož kůra zadržuje vlhko a kus nemá možnost samovolně schnout (mohou se na dřevu objevit plísně, výrobek může více praskat a podobně). Ovšem pokud výrobek bude na vzdušném místě, kde není vlhkost, kůra na výrobku zůstane (na některých částech se může odloupnout z důvodu nárazu, naštípnutí a podobně) bez jakýchkoliv změn.. 

V průběhu pár týdnů, měsíců či let, během nichž budete výrobek každý den používat, se na něm mohou vyskytnout běžné znaky, které se objevují, když dřevo „pracuje“ (schnutí, vlhkost, sluníčko, …), jako jsou prohloubeniny, praskliny, skvrny, změny barev (šednutí, zvýraznění letokruhů, …) a podobně. 

Všechny výrobky které u nás najdete slouží pouze pro DEKORAČNÍ ÚČEL!! Proto prosíme výrobky nepoužívejte pro přímí styk s potravinami, nepokládejte na ně potraviny, potraviny na nich nekrájejte.

Výrobky z masívu doporučujeme po pár měsících ošetřit olejem či voskem určeným na dřevo, pro zachování vzhledu a vlastností dřeva. 

Na výrobky nepokládejte těžké předměty, nelámejte je, neházejte s nimi, neumisťujte je do myček/mikrovlnných trub, neoplachujte vodou, nepoužívejte na jejich povrchu chemikálie, nepoužívejte na nich ostré předměty, nenechávejte ve vlhkém prostředí, na přímém sluníčku, ve venkovním prostředí (déšť, mráz), neservírujte na nich potraviny ani na nich potraviny nejezte a nepřipravujte. Výrobky nejsou určené pro děti, výrobky menších rozměrů nenechávejte dětem v blízkosti (hrozí vdechnutí či spolknutí). U svícnů po zapálení buďte v bezprostřední blízkosti, svícny nepokládejte blízko k hořlavému materiálu, pokládejte je na rovnou plochu abych nehrozilo spadnutí, svícny dávejte v rozestupu min 10 cm (z důvodu chycení).

Zdůrazňujeme, že žádná z těchto změn není chyba či vada výroby, jedná se pouze o přírodní jev, který se na výrobku během pár let projeví. V těchto změnách je zastoupeno mnoho faktorů, například v jakém prostředí výrobek používáte (přímý sluneční svit, sucho, vlhko, …), jak moc výrobek namáháte, jakou strukturu má dřevo samotné a hlavně v jakém prostředí (s jakými podmínkami) strom několik let rostl. Tento sortiment výrobků vyrábíme převážně ze syrového dřeva, které se bude po dobu několika let měnit v závislosti na prostředí, ve kterém se nachází. 

Tyto změny struktury nejsou na škodu, naopak, každý kus tím získá více na originalitě a citové hodnotě. 

 

 

6 položek celkem
Zpět do obchodu